Середа, 18.12.2024, 19:36
Танцювальний Львів
Вітаю Вас Глядач | RSS | | PDA - для мобільних
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Сальса
ArinaДата: Четвер, 03.02.2011, 14:37 | Сообщение # 1
Группа: Модераторы
Сообщений: 104
Статус: вийшов
Партнерка
Сальса (salsa) — це парний кубинський танець африканського походження, який входить у програму сучасних латиноамериканських танців

В 1928 році кубинець Ігнасіо Пінейро вимовив слова «Ечалє сальсіта!» («Додамо вогнику!») і зробив їх назвою своєї нової пісні. Незабаром ця фраза трансформувалася просто в «сальсу», а однойменний танець став безумно популярним.

До початку 1970-х словом «сальса» позначали суміш всіляких латиноамериканських стилів і ритмів, включаючи гуарачу, ча-ча-ча, пачангу, румбу, мамбу й багато інших. Просте слово, що запам'ятовується, стало товарним знаком латиноамериканської танцювальної музики. Пізніше, слідом за музикою з'явився й танець.

Сальса містить у собі елементи різних танців і стилів країн Карибського басейну (Куба, Пуерто-Ріко, Гаїті, Домініканська Республіка) і країн, що примикають до них, Центральної й Південної Америки (Мексика, Венесуела, Колумбія). Деякі рухи сальси запозичені з традиційних танців, інші є специфічними.

Характер сальси виявляється в її основному кроці. Він виникає за рахунок нерухомості верхньої частини тіла й переносу акценту на ноги й талію. Рухи ніг украй важливі, тому що вони задають характерний для сальси рух стегон.

Сальса (від іспанського salsa - «соус») - музичний стиль і танець кубинського походження. Сальса - один з основних і панівних музичних жанрів іспанським частини населення Карибського басейну та інших регіонів Латинської Америки. Сьогодні це самий популярний у світі танець латиноамериканського походження.

Батьківщиною сальси, за великим рахунком, є Куба, хоча цей стиль так само є гібридом пуерторіканський і латиноамериканських стилів, змішаних з поп-музикою, джазом, роком і RB.

Про те, як народилася сальса, існує безліч версій. Але, принаймні, в одному всі вони сходяться: Прабатьком сальси слід вважати кубинський сон - ритм, що виник в кінці XIX століття на Кубі.
Взагалі, афро-кубинська музика, до якої належить сальса, має свою цікаву історію, тому що народилася в результаті симбіозу двох культур - європейської (іспано-арабської) та африканської. Щоб не відволікатися від теми, скажемо тільки, що від іспанців афро-кубинська музика успадкувала струнні інструменти, мелодику і поетичну форму, а від рабів-африканців (в основному, вихідців племен банту, йоруба і карагана) - барабани і різні ударні інструменти, манеру поділу на співака і хор і своєрідний стиль виконання, При якому хор повторював кілька разів estribillo (приспів). Корінні жителі, індійці, на музику не вплинули ніяк, тому що були винищені колонізаторами на Кубі майже повністю. Відомо лише про індокубінскіх Areitos, символі музичного, танцювального і релігійного колективного протесту корінних жителів, але такого індіанського впливу, як на Півдні та в Центральній частині Південної Америки, на Кубі не спостерігалося.

Спочатку сон був поширений в основному в східній частині Куби, особливо в самому Сантьяго і Сьєрра маестра, а також у провінції Гуантанамо, і звучав на проводилися там святах Chango. Набувати популярності це музична течія стало з 1892 р. завдяки виконавцю Нене Манфугас (Nene Manfugas), виконував його разом зі своєю групою, Son Montuno, на що проводилися в Сантьяго карнавалах. Інструмент, на якому грав Нене, являв собою дерев'яну скриньку з трьома струнами і називався tres. І в даний час цей інструмент вважається одним із символів сона. Сам же приспів, який представляє собою повторення в різних варіаціях ключової фрази пісні, став іменуватися montuno. Основними інструментами, які використовуються тоді при виконанні сона, були згаданий раніше трес, гітара (як спадщина іспанців), бонго, маракас, клаві (два останніх зазвичай використовував соліст) і, нарешті, марімбула і ботіха (пізніше були замінені на контрабасом).

Після кінця війни з Іспанією в 1898 році, кубинські сільські жителі принесли народні гітарні мелодії до Гавани. У 1909 р. сон поширюється по всій території Куби, а в 20-х роках повсюдно виконуючі сон квартети перетворюються на секстети. Нове звучання в кінці другої декади XX століття ритм набуває, коли до стандартної групі інструментів приєднується труба, і секстети стають септет. Так сталося, наприклад, із знаменитим "Sexteto Habanero", який став септет, хоча назва залишилося колишнім.

Ісак Овієдо (Isaac Oviedo), одним з творців сона, навчився грати на гітарі, спостерігаючи за іншими музикантами, пізніше заснував групу "Santiga Casaga" (використовував при виконанні литаври, акордеон і гітару). У 1926 році Овієдо привіз групу "Sexteto Matanzero" до Гавани. Пізніше Еміліо Орфея (Emilio Orfe) створив Данcон (Danzon) - стиль, який використовує скрипку, віолончель, флейту і африканські барабани. Він очолив свій перший оркестр у віці одинадцяти років!

У 30-ті роки величезний вплив на сон надають карибські ритми, потім, у міру його розповсюдження в Південній і Північній Америці, північноамериканські та латиноамериканські, поступово підводячи його до того, що ми зараз називаємо сальсою. Таким чином, сама сальса являє собою сплав ритмів, таких як:

а) кубинські: сон (основа сальси), дансон і його похідні: румба (rumba), ча-ча-ча (cha-cha-cha), мамбо (mambo)
б) північноамериканські: джаз, рок, свінг
в) карибські: бомба, полону, кумбія
г) південноамериканські: самба, танго

Є кілька версій походження назви "сальса". Загальновідомо, що salsa позначає "соус". За однією з версій, в одному маленькому клубі Майамі виступала одного разу увечері група, що виконувала кубинську музику, і ця музика настільки "завела" присутній народ, що всі дружно почали кричати: "Salsa! Salsa!", Маючи на увазі, що музика була так само гостра і гаряча, як соус, яким приправляли блюда в цьому закладі.

За іншою версією, назва походить від дуже популярного на початку століття кубинського сона "Echale Salsita". Відповідно до цієї версії, в кінці 60-х у США в Медісон Сквер Гарден (Madison Square Garden) відбувся грандіозний концерт, організований Fania All Stars, на якому латиноамериканські виконавці представили свій "новий винахід" - ритм boogaloo - ніщо інше, як модернізований кубинський сон , змішаний з меренге, босанови, Кумбе, ча-ча-ча, мамбо і буги-вуги. Дивлячись, як люди з різних кінців Америки самозабутньо танцюють під новий ритм, Тіто Пуенте (Tito Puente, 1923-2000). згадавши слова старого сона, прорік: "Esto es una gran salsa!", що дослівно перекладається як "Прекрасний cоус!". Великий сонеро мав на увазі, що як і в соусі, в ритмі перемішалися різні інгредієнти, народжуючи незвичайно "смачну" суміш.

Слово сподобалося більше, ніж початкова назва, і швидко поширилося по всій території Америки. В даний час під впливом сучасних ритмів сальса також зазнає змін. В кінці XX століття, зокрема, виникли два такі напрямки як "salsa dura" і "salsa nueva" (услід за "tango nuevo" і "nuevo flamenco"). Але про це докладніше - в оповіданні про стилі.

Характерні особливості - розмір 4 / 4, фразування з періодом в два такти, швидкий темп, складний ритмічний малюнок, який є комбінацією ритмів тумбай і сон клаві.

Сальса - найбільш популярна музика в латиноамериканських танцювальних клубах і, як сказав Ед Моралес (Ed Morales), є "задає ритм для всієї латиноамериканської музики". Композитор Пітер Мануель (Peter Manuel) назвав цей стиль "найпопулярнішою танцювальною музикою в пуерторіканській і кубинських спільнотах і в центральній і південній Америці", так само цей композитор називав жанр «одним з найбільш динамічних і значних панамериканських музичних явищ 70-х і 80 - х років ». Сучасна сальса залишається танцювально орієнтованим жанром і тісно пов'язана зі стилем танцювальне сальса (dancing salsa).

У наші дні стиль поширився по всій Латинській Америці і за кордоном. У деяких країнах цей стиль називають «музикою тропіків» (musica tropical). Найближчими родичами сальси є кубинське мамбо і латиноамериканський джаз. Іноді терміни латиноамериканський джаз і сальса є взаємозамінними. Деякі музиканти грали в обох жанрах, особливо в період до 1970-го року.

Дуже багато зробили для розвитку Сальси Тіто Пуенте (Tito Puentes), Селія Крус (Celia Cruz), Віллі Колон (Willy Colon). Селія Крус вперше виступила на кубинському радіо у віці 7 років, зробила свій перший запис в 1951 році. Арсеніо Родрігес (Arsenio Rodriguez) відомий менше, ніж інші, хоча є одним з істинних батьків Cальси. Сліпий барабанщик з Куби почав виокремлювати й розвивати звучання Сальси з Мамбо на початку 1960-х.

 
NazarioДата: Четвер, 10.02.2011, 00:26 | Сообщение # 2
Группа: Модераторы
Сообщений: 128
Статус: вийшов
Партнер
У перекладі з іспанської «сальса» означає «соус». Це смачна суміш традиційних ритмів багатьох національних культур: кубинської (сон, румба), північноамериканської (джаз, рок, свінг), карибської (бомба, кумбія), південноамериканської (самба, танго). Важливе значення відіграє імпровізація та ідея флірту, що пронизує весь танець. Строгих правил, як танцювати сальсу, практично немає, але традиційно можна виділити 2 види та 4 основниі стилі, кожен з яких має свої особливості: кругова сальса, включає 2 стилі – кубинську сальсу або сальса-касіно (casino) і колумбійську сальсу (cumbia); лінійна сальса (сross body style) включає лос-анджелеський (LА), нью-йоркський (NY) стилі. Окремим видом вважається руеда – де партнерки передаються по черзі партнерам, що танцюють у колі.

Сальса має колір шоколаду і ванілі, п’янкий аромат, що збуджує почуття, солодкий з гірчинкою смак. Подається гарячою, в клубах, барах, на вулиці, пляжі, всюди, де звучать запальні ритми!


Я не стараюсь танцевать лучше всех остальных. Я стараюсь танцевать лучше себя самого. (Михаил Барышников)
 
NazarioДата: Четвер, 10.02.2011, 00:32 | Сообщение # 3
Группа: Модераторы
Сообщений: 128
Статус: вийшов
Партнер
Сучасна латиноамериканська музика зародилася на Кубі, де змішалися ритми африканських барабанів і звучання іспанської гітари, давши життя таким танцях, як Сон (Son), Дансон (Danzon), Ча-ча-ча (Cha-cha-cha), Mамбо (Mambo) , Сальса (Salsa), Румба (Rumba), і ритмів карнавалу.Навіть Танго (Tango) зародилося на Кубі ...

Щоб знайти коріння кубинської музики, варто звернутися до Західної Африки, де процвітала работоргівля. Західно-африканські племена (наприклад, Йоруба (Yoruba), Конго (Congo) ще в давнину створювали ритми, що служили молитвами при зверненні до різним богам.На Новому Світі раби використовували ритми барабана і при проведенні християнських молитов. Більшість слухачів латиноамериканської музики навіть не знає, що ритми барабана, під які ми танцюємо, фактично несуть релігійне значення і присвячені різним африканським богам.Cabillolos (таємні товариства) до цих пір існують на Кубі, зберігаючи і використовуючи понад 200 різних ритмів, присвячених африканським богам.

У 1898 році під час війни на Кубі проти Іспанії, американські солдати перейнялися ритмами кубинської музики.Пізніше, під час Сухого закону в США, американці часто приїжджали на Кубу, де алкоголь не був під забороною, і латиноамериканські ритми стали ще популярнішими.

Вже в 1909 році радіо-записи стали надходити з Куби до Америки.А в 1932 році представники Американського радіо приїхали на Кубу, щоб записати Оркестр Анакоана (Orquesta Anacaona). Цей дивовижний "жіночий" оркестр складався з 10 сестер. Вони були першими жінками на Кубі, що грають на ударних, духових та інших інструментах.Під час війни на Кубі, не маючи можливості вільно виходити з дому, їм нічого не залишалося, як практикуватися, відточуючи майстерність гри. Пізніше ця група перетворилася на один з провідних оркестрів у себе на батьківщині, а також однією з перших, ставши популярною і в Нью-Йорку.Одна з сестер, Грасіела (Graciela), пізніше стала провідною солісткою в Оркестрі Мачіто (Machito's Orchestra).

Незабаром музиканти з Америки стали використовувати латиноамериканські ритми у своїх творах. У 1900 році Хенді (WCHandy) відвідав Кубу і почав розвивати латиноамериканський джаз (Latin jazz) у США.Луїс Армстронг (Louis Armstrong), Джеллі Ролл Мортон (Jelly Roll Morton), Діззі Гіллеспі (Dizzy Gillespie), Чарлі "Берд" Паркер (Charlie "Bird" Parker), Стен Гец (Stan Getz) і Кал Тжадер (Cal Tjader) продовжили цю традицію, змішуючи й розвиваючи латин-джаз.Діззі Гіллеспі в 1938 році запросив в свій оркестр кубинського барабанщика Чано Позо (Chano Pozo), і вони складали свої твори разом.Сем Кук (Sam Cooke), "The Diamonds", Джонні Отіс (Johnny Otis), Елвіс Преслі (Elvis Presley), Бо Дідлі (Bo Diddley), Нат Кін Коул (Nat King Cole) допомогли популяризації кубинської музики, включаючи в свої пісні елементи цієї музики.Американські іспольнітелі кубинського походження як Селія Крус (Celia Cruz) і Глорія Естефан (Gloria Estefan), і зараз продовжують популяризацію кубинських ритмів в США. Естефан успішно змішала англійську лірику і стиль рок-н-ролу з кубинським музичною спадщиною.

В основі кубинської музики лежить стиль «сон», що вважається основою всіх кубинських музичних жанрів. У багатьох піснях, створених у цьому стилі, описується життя «Гуахіра» (кубинських пастухів) - їхні радощі й печалі, надії і розчарування.Типові інструменти для музики «сон» - клавесин, барабани бонго, маракаси, гітара, трес, гуїро і бас-гітара.

Сьогодні деякі з цих кубинських танців входять в програму спортивних бальних танців (латиноамериканська програма), разом з деякими іншими латиноамериканськими танцями з країн Карибського басейну (Куба, Пуерто-Ріко, Домініканська республіка, Центральна і Південна Америка).Їх ми бачимо по телевізору та вживу на конкурсах у виконанні професійних танцюристів і захоплюємося ними. Але ці танцювальні напрями відрізняються від бальних латиноамериканських стилів, легко розучуються, не мають чітких правил і вільні в імпровізації.

Кубинські танці стали такими популярними, що багато хто говорить про "кубинському бум", або "Кубано Бум" ("Cubano Boom"). «Кубано» означає кубинський, а «Бум» - це англійський «boom» (російська «вибух») - натяк на темперамент.

Крім того, це шикарна фітнес тренування високої інтенсивності.Так як ці танці етнічного походження, всі елементи дуже природні, органічні і абсолютно безпечні. На відміну від бальною латини, ці танці не перевантажують колінні і тазостегнові суглоби.Завдяки латиноамериканських танцях Ви приведете себе в гарну спортивну форму, розвинете витривалість, баланс, координацію і гнучкість, що гарантує струнке тіло. Ви не лише навчитеся чудово танцювати, Ви будете привабливі і впевнені в собі в будь-якій ситуації.

Латиноамериканські танці для всіх, хто хоче навчитися танцювати під вибухові латиноамериканські ритми, застосовувати своє вміння на будь-якій вечірці і в клубі, бути яскравим, артистичним, емоційним, бути в центрі уваги.

Характерні для латиноамериканських танців пристрасні рухи стегнами, віртуозні обертання, пластику тіла, краса руху рук, чуттєвість, темперамент, енергія, сексуальність.А саме чудове, що танці в стилі латина розкріпачують, і дарують відчуття свободи руху, підкреслюючи при цьому мужність і чарівність сильної статі, привабливість і чарівність жінок, емоційність і пристрасність відносин між ними. Самі латиноамериканці називають їх танцями любові.

"Если меня не смогут найти,
пусть поищут в Андалусии или на Кубе"
Федерико Гарсия Лорка


Я не стараюсь танцевать лучше всех остальных. Я стараюсь танцевать лучше себя самого. (Михаил Барышников)
 
ArinaДата: П`ятниця, 11.02.2011, 08:30 | Сообщение # 4
Группа: Модераторы
Сообщений: 104
Статус: вийшов
Партнерка
і тут ти! tongue biggrin
 
NazarioДата: П`ятниця, 11.02.2011, 22:33 | Сообщение # 5
Группа: Модераторы
Сообщений: 128
Статус: вийшов
Партнер
Ну як без мене))

Я не стараюсь танцевать лучше всех остальных. Я стараюсь танцевать лучше себя самого. (Михаил Барышников)
 
ArinaДата: Субота, 12.02.2011, 20:26 | Сообщение # 6
Группа: Модераторы
Сообщений: 104
Статус: вийшов
Партнерка
....ну да...не цікаво!))
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:
Хто сьогодні був на форумі
Танцювальний Львів © 2010 р.
Create a free website